Cihazlar da dil bilecek

Giriş Tarihi: 9.1.2015
Cihazlar da dil bilecek
Giyilebilir cihazların sayısının artması, otomobilden akıllı ev aletlerinin birbiriyle konuştuğu ve cihazların internet üzerinden servise çıktığı gelecek çok uzak değil. Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2015 (Consumer Electronic Show) giyilebilir teknolojiler, akıllı otomobiller ve akıllı tüketici ürünleriyle kapılarını açtı. Yüzlerce firmanın katıldığı fuarda giyilebilir teknolojiler hayatımızın her alanına hatta çoraplara bile girdi. Bosch tarafından yapılan tahminlere göre 2015 yılında 6 milyar cihazın internete bağlanacağı düşünülüyor. İnsanların hayatını kolaylaştıracak servisler internete bağlı cihazlar ve sensörler sayesinde geliştirilecek.

FARKI MARKA AYNI DİL

Tasarruf ve kontrol amaçlı kullanılan sistemler akıllı cep telefonu veya tabletler üzerinden kontrol edilecek. Akıllı ev çözümleri için evdeki tüm cihazların ortak bir internet dili konuşması gerekiyor. Cihazlar hem internete bağlanacak hem de ortak dil konuşacak. Tek başına cihazlar Bosch, ABB ve CISCO ile akıllı ev cihaz ve uygulamalarına yönelik bir açık yazılım platformu geliştirecek.

Uzaktan yönetilen evler, kendini değil, evi ısıtmayı başaran kombiler artık akıllı telefon üzerinden yönetilebiliyor. Otomobiller, lojistik, video çekimi ve ölçümleme için kullanılan Drone'lar bu yıl fuarda öne çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cihazlar da dil bilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN