güncellemesi yolda mı?

Cupertino merkezli şirket yeni güncelleme için geri sayım yapıyor olabilir.

Giriş Tarihi: 9.1.2015 17:22
iPhone güncellemesi yolda mı?

Hatırlarsanız Aralık ayı ortalarında Apple'ın 8.1.3 üstünde çalıştığı ortaya çıktı. MacRumors sitesi web kayıtlarında da 8.1.3'le çalışan cihazlar tespit edildi. Ancak araya giren tatille birlikte beklenen 8.1.3 güncellemesi de yattı.

Yeni yıla gireli 9 gün oldu ve uygulamalar da tatilden sonra güncellemeleri almaya başladı. Apple dün akşam kendi uygulamaları olan Numbers, Pages ve Keynote'u güncelledi. Güncellemelerin boyutları da 230 ile 439 MB arasında değişiyor. Asıl ilginç nokta ise burası. İnternetteki yorumlar Apple'ın kendi uygulamalarını güncellemesinin yeni iOS sürümüne hazırlık olduğu yönünde. Hatta iOS 8.1.3'ün bir ihtimalle önümüzdeki hafta yayınlanabileceği tahmin ediliyor.

Peki .2 ne durumda? 8.2 beta 3 sürümü aralık sonlarına doğru geliştiriciler için yayınlanmıştı. Forumları biraz karıştırırsak bazı kişiler 8.1.3'ün 8.2 için ön hazırlık olduğu ileri sürüyor. Buna göre en başta 8.1.3 çıkacak ve daha sonra 8.2 gelecek.

Elde farklı bir senaryo daha var. iOS 8.2 Apple Watch odaklı bir güncelleme. Büyük bir sürüm olacağı belirtiliyor. Apple Watch'un çıkması mart ayı sonunu bulacak gibi duruyor. Belki iOS 8.2 mart ayında yayınlanabilir. Apple olur da 8.1.3'ü yakın zamanda yayınlarsa arkasından ön hazırlık için ara bir sürüm daha çıkartabilir. Sonuç olarak bu söylenenler birer yorumdan ve olasılıktan ibaret.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone güncellemesi yolda mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN