Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık SD kartları telefona dokundurmak yetecek

Japon teknoloji devi Toshiba'nın NFC teknolojisi ile artık SD kartları telefonlara takmadan sadece dokundurarak içindeki verileri görebileceğiz.

Giriş Tarihi: 10.1.2015 12:46
Artık SD kartları telefona dokundurmak yetecek
NFC teknolojisi henüz çok yaygın olarak - özellikle de ülkemizde - kullanılmasa da bu teknoloji üzerine çalışmalar sürüyor. Bu noktada son gelen haber ise Toshiba'dan... Toshiba'nın önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı yeni SD kartlar, NFC ile harmanlanmış.

Toshiba'nın geliştirdiği ve CES 2015'te tanıtılan NFC destekli SDHC kart modelleri 8 GB, 16 GB ve 32 GB'lık kapasite seçeneklerine sahip olacak. NFC destekli olan bu kartlar, bu özellikleri ile hafıza kartlarına yeni bir özellik kazandırıyor. Bu kartları NFC destekli bir Android telefona yaklaştırdığınızda SD karta göz atabiliyorsunuz. "Göz atmaktan" kasıt, depolama alanında ne kadar boşluk kaldığını görmek. NFC ile içerik aktarmak veya dosya indirmeyi beklemeyin. Bu yolla küçük fotoğraflar eşliğinde içerik bilgisi de veren NFC'li SD kartların şubat ayı gibi satışa sunulması planlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık SD kartları telefona dokundurmak yetecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN