Türkiye'nin en iyi haber sitesi

WhatsApp İngiltere'de yasaklanacak

İngiltere Başbakanı David Cameron, WhatsApp ve iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarının yasaklanması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13.1.2015 16:09 Güncelleme Tarihi: 13.1.2015 16:10
WhatsApp İngiltere'de yasaklanacak
İngiltere Başbakanı David Cameron'a göre, iki kişinin arasında geçen ve gerektiğinde istihbarat yetkililerinin göremediği mesajlar ulusal tehdit unsurları arasında… Cameron, Mayıs ayındaİngiltere'de düzenlenecek olan genel seçimlerde yeniden seçilirse, aralarında WhatsApp, iMessage ve Snapchat'in olduğu mesajlaşma uygulamalarını yasaklamak istediğini söyledi.


HÜKÜMET 2016'DA EYLEM PLANLIYOR

WhatsApp ve Snapchat'i nasıl engelleyecek?

Cameron'a göre söz konusu mesajlaşma uygulamalarının mesaj içeriklerini kriptolu bir biçimde tutması ve gerektiğinde istihbarat yetkilileriyle paylaşmamaları terörist gruplar için hayli ilgi çekici olabilir. Cameron hükümeti, diğer taraftan telekom operatörlerinin ve ISS'lerin kullanıcıların online aktiviteleri ve mesajlarıyla ilgili daha fazla kayıt tutmasını zorunlu hale getirecek bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Cameron'ın halihazırda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp ya da Snapchat'i nasıl engelleyebileceği ise merak konusu. Cameron hükümeti yasak için 2016'da eyleme geçmeyi planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp İngiltere'de yasaklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN