Başbakan'dan ' yasaklansın' çağrısı

Giriş Tarihi: 14.1.2015 09:33
Başbakan'dan 'Whatsapp yasaklansın' çağrısı

İngiltere Başbakanı David Cameron ' yasaklansın' çağrısında bulundu.

İngiltere Başbakanı David Cameron çok ses getirecek bir konuşmaya imza attı. Cameron, , iMessage gibi servislerin yasaklanması gerektiğini açıkladı.

İngiltere Başbakanı David Cameron'a göre, iki kişinin arasında geçen ve gerektiğinde istihbarat yetkililerinin göremediği mesajlar ulusal tehdit unsurları arasında… Cameron, Mayıs ayında İngiltere'de düzenlenecek olan genel seçimlerde yeniden seçilirse, aralarında WhatsApp, iMessage ve Snapchat'in olduğu mesajlaşma uygulamalarını yasaklamak istediğini söyledi.

Cameron'a göre söz konusu mesajlaşma uygulamalarının mesaj içeriklerini kriptolu bir biçimde tutması ve gerektiğinde istihbarat yetkilileriyle paylaşmamaları terörist gruplar için hayli ilgi çekici olabilir. Cameron hükümeti, diğer taraftan telekom operatörlerinin ve ISS'lerin kullanıcıların online aktiviteleri ve mesajlarıyla ilgili daha fazla kayıt tutmasını zorunlu hale getirecek bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Cameron'ın halihazırda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp ya da Snapchat'i nasıl engelleyebileceği ise merak konusu. Cameron hükümeti yasak için 2016'da eyleme geçmeyi planlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan 'Whatsapp yasaklansın' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN