"Google Çeviri"ye kameradan anlık çeviri özelliği eklendi

Yeni özellikle birlikte kamera görüntüsünden anlık çeviri yapılabilecek.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 14:24
Google Çeviriye kameradan anlık çeviri özelliği eklendi
Google, çeviri uygulamasına güncellemeler yaparak kamera görüntüsünden anlık çeviri yapılabilmesini sağlayan yeni bir özellik ekledi.

"Google Çeviri"ye getirilen yeni güncellemelerle, uygulamada diğer dillere çeviri süresi kısalırken, kameranın görüntülediği içerikler de anlık olarak çevrilebilecek.

KONUŞMA MODU

Görüntü çevirme özelliğinin zaten bulunduğu uygulamaya eklenen "Word Lens" teknolojisiyle, çeviri için artık fotoğraf çekilmesi gerekmiyor. Yeni özellik, kamera moduna geçilmesiyle görüntüde olan herşeyi, veri veya internet bağlantısı olmadan çevirebiliyor.

Yeni özellik, şimdilik İngilizce'yle Rusça, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Portekizce dilleri arasında çeviri yapabiliyor. Google, diğer diller üzerinde de çalışma yapıldığını belirtti.

ÇEVİRİ ÖZELLİĞİ DAHA DA HIZLANDI

Diğer yandan, uygulamaya eklenen "konuşma modu" kullanıcıların ekrandaki mikrofon simgesine dokunup konuşmasıyla otomatik olarak hangi dilin konuşulduğunu algılayacak ve anlık olarak "Google Çeviri"nin hizmet verdiği 90 dilden tercih edilen dile çevirecek.

Yeni güncellemelerle, uygulamanın gerçek zamanlı çeviri özelliği daha da hızlandı. "Google Çeviri" ürünleri müdürü Barak Turovsky, güncellenmiş uygulamanın Android ve iOS cihazlara bir kaç gün içinde indirilebileceğini açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Google Çeviri"ye kameradan anlık çeviri özelliği eklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN