Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galaxy S6'nın yeni detayları

Üst düzey yeni telefonların akıbeti tam olarak nasıl? Yeni detaylar...

Giriş Tarihi: 21.1.2015 16:57
Galaxy S6'nın yeni detayları

Yılın en çok beklenen iki yakışıklısı Kore'den geliyor. Biri Galaxy S6, diğeri ise G4. Geçtiğimiz sene S5'le beklentilerin biraz altında kalan Samsung, S6'la çıkışa geçmek niyetinde. LG ise G2'den sonra G3'le sağlam bir yükselişe geçti. G4 en önemli silahı olacak.

Her iki cihazın bu sene aynı dönemlerde satışta olması bekleniyordu. Ancak taptaze bir rapor çıkış tarihlerine ışık tutuyor. İşte son durumlar, son ayrıntılar...

MWC 2015'te neler olacak?

Koreli online yayın Chosun'un raporuna göre Samsung 2 Mart tarihinde MWC 2015 kapmasında Galaxy S6'yı tanıtacak. Bu arada rapor tanıtım tarihini de böylece ortaya koymuş oluyor.

İlginçtir ki, Chosun Samsung'un birden fazla S6 prototipi geliştirdiğini henüz hangisinin seri üretime gireceğine karar vermediğini belirtiyor. Geçen günlerde çıkan bir haberde Galaxy S6'nın arka tarafının cam olacağı ileri sürülmüştü. Fakat Koreli şirketin planlarına aşina bir taşerona göre (İçerdeki kaynak olarak vurgulanıyor) cihaz metal kasaya sahip. Fakat ayrıntılar üstünde karar verilmemiş.

Samsung'un kararsızlığı daha devam ediyor. Çünkü kaynağın söylediklerine bakarsak Samsung geleneksel tasarım veya iki kenarı da kavisli ekran konusunda kesin kararını vermiş değil. Şimdiye kadar tüm kanıtlar iki adet amiral gemisi olduğunu ima etti. Biri klasik tarzdaki Galaxy S6, diğeri ise Galaxy S6 Edge. Ancak bu taptaze rapor sadece bir tane üst düzey telefonun olacağını düşündürüyor.

'e gelince, rapor G4'ün aksiyondan uzakta kalacağını not etmiş. Kısaca beklenen telefon MWC 2015'te yok. Chosun'un ismini vermediği bir yönetici şunları demiş;

"Geçen sene mayıs ayında G3 piyasaya çıkardık. Bu sene G4'ü MWC'te tanıtma planımız yok. Telefonu mükemmelleştirmemiz için daha fazla zaman harcamamız gerekiyor."

Bu açıklamayı baz alırsak LG geçen seneki stratejiyi uygulayacak demek. Yani LG G4'ü mayıs ayında göreceğiz gibi duruyor. Tüm gelişmelere karşın LG, MWC 2015 etkiliğini tamamen atlamıyor. Şirket sözde yeni giyilebilir cihazlarını ve çeşitli IoT cihazlarını açıklayacak. Belki LG, direkt olarak Apple Watch'a karşı yeni üst düzey bir akıllı saat tanıtılabilir.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galaxy S6'nın yeni detayları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN