Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetişkin içerikli siteler de mobile kayıyor

Birçok sitede olduğu gibi yetişkin içerikli sitelerde de mobil ön plana geçiyor. Kullanıcılar bu sitelere artık daha çok mobil cihazlardan girmeyi tercih ediyor. Bu sitelere girişin kolaylığı ise uzmanları tedirgin ediyor.

Giriş Tarihi: 23.1.2015 17:11 Güncelleme Tarihi: 23.1.2015 17:45
Yetişkin içerikli siteler de mobile kayıyor
Popüler pornografi sitelerinden birinin yayınladığı istatistiklere göre, yetişkin içerikli yayın izleyicilerinin tercih ettiği cihazlar arasında Android mobil cihazları hızla yükseliyor ve artık izleyiciler masaüstü veya laptop PC'lerden çok Android cihazlarını tercih ediyorlar.

İstatistiklere göre dünya çapındaki kullanıcıların yüzde 45'i telefondan, yüzde 11'i ise tabletten yetişkin sitelerine bağlanıyor. Bu oranlar ABD'de daha da yüksek. Telefon tercih edenlerin oranı yüzde 56, tablet tercihi ise yüzde 12.

WİNDOWS SADECE YÜZDE 2

Bu tür yetişkin içerikli sitelerde Android kullanıcılarının oranı ise yüzde 49 iken, iOS kullanıcılarının oranı yüzde 40 olarak tespit edilmiş. Windows kullanıcıları ise sadece yüzde 2'de kalıyor.

Bu rakamların ortaya çıkardığı gerçeğe göre bu endüstrinin artık mobil cihazlara odaklanacak yeni iş modelleri geliştirmesi gerekecek. (Milliyet)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetişkin içerikli siteler de mobile kayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN