kullanıcılarına büyük şok

kullanıcıları şu mesajla büyük şok yaşadı: "24 Saat Engellisiniz!"

Giriş Tarihi: 26.1.2015 11:40 Güncelleme Tarihi: 26.1.2015 11:43
WhatsApp kullanıcılarına büyük şok
Her mobil uygulamasında olduğu gibi, uyglama geliştiricileri kendileri üzerinden başkalarının rant sağlamasını istemiyor. 'ın başka uygulamalar tarafından modifiye edilmesine sıcakl bakmadıkları gibi, üçüncü parti istemcilere karşı whatsapp yasakladılar.

Ubergizmo'nun XDA'ya dayandırdığı habere göre Whatsapp, Tema desteği sunan Whatsapp Plus'ı kullananları engellemeye başladı. Whatsapp Plus, bildiğimiz Whatsapp'taki sohbet baloncukları, renk seçenekleri gibi öğeleri kişiselleştirmeye olanak tanıyordu. Bu üçüncü parti istemciyi kullananlar, Whatsapp'ı 24 saat boyunca kullanamadıklarını, tekrar engellenmemek için orijinal Whatsapp'ı indirmelerine dair bir öneri mesajı aldıklarını söylüyorlar

Üçüncü parti uygulamalar hakkında Whatsapp'ın sıkça sorulanlar sayfasında da bazı bilgiler yer alıyor. Bu sayfaya göre "Whatsapp Plus, Whatsapp'ın güvenli olduğunu doğrulamanın mümkün olmadığı kaynak kodları içeriyor ve kişisel bilgileriniz muhtemelen bilginiz veya izniniz olmadan üçüncü partilere iletiliyor." Dolayısıyla Whatsapp'a göre durum, endişe verici.

Whatsapp Plus topluluğundan Dr. Mounib Al Rifai'ye göreyse üçüncü parti uygulamanın geliştiricileri, bu durumu çözecek bir "onarım" üzerinde çalışıyorlar. Bu "onarımın" Whatsapp'ın ilkelerini aşmadan sorunu nasıl çözeceği ise merak konusu.
Kısacası Whatsapp'ın sizi engellemesini istemiyorsanız, Whatsapp Plus gibi üçüncü parti uygulamaları en azından şimdilik bir kenara bırakmanız gerekiyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp kullanıcılarına büyük şok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN