Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dikkat 'taki açık

Giriş Tarihi: 2.2.2015 17:27 Güncelleme Tarihi: 2.2.2015 17:29
Dikkat WhatsApp'taki açık

Web hizmetindeki hatalar raporlandı. Peki bu sorunlar nedir?

WhatsApp Web yakın zamanda başlatılan yeni bir hizmet. Kullanıcıların popüler mesajlaşma uygulamasıyla mobil ve masaüstü cihazlarda senkronizeyi sağlıyor. Yeni web hizmeti gayet güzel, aylık 700 milyondan fazla olan kullanıcılar için bir yandan rahatlık sağlıyor. Fakat web hizmeti gizlilikle alakalı açığa sahip.

17 yaşındaki güvenlik blogcusu olan Indrajeet Bhuyan, web servisiyle ilgili sorunları anlatan bir rapor yayınladı. Belirtilenlere göre gizlilik ayarları mobil uygulamada iyi çalışmasına rağmen web tarafında sorun var. Bhuyan, mobil uygulamada gözükmesine izin verilmeyen görsellerin (Silinenlerin) web tarafında görüntülenmesinin mümkün olduğunu belirtti. Kısaca böyle bir durumda görselin aslında alıcı tarafından bulanık gözükmesi lazım. Fakat web hizmetinde ise bulanıklık olmuyor ve görsel rahat gözüküyor. Bu durum iki uygulama arasında (Mobil ve web yani) düzgün senkronizasyonun olmadığını gösteriyor.

Bhuyan'ın raporunda vurgulanan diğer nokta ise profil fotoğrafıyla alakalı. Profil resmi kısıtlı olanlar bile web üstünde gözüküyor.

Bu hatalar Web'in yayınlanmadan önce yeterince test edilmediği iddialarını da güçlendiriyor. kullanıcıları şu anda web hizmetinden yararlanamıyor. Şirkete göre bunun sebebi Apple platformundaki kısıtlamalar. Videolardan hataların nasıl olduğunu görebilirsiniz. Senkronizasyon hatası videosu için buraya, diğer hata videosu için buraya tıklayabilirsiniz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikkat WhatsApp'taki açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN