Tübitak'tan Kadir Has Üniversitesi'ne destek

Kadir Has Üniversitesi Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi Araştırma ve Uygulama Merkezi (İNEO), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji Transfer Ofisi destek programına girmeye hak kazandı.

Giriş Tarihi: 4.2.2015 17:28
Tübitak'tan Kadir Has Üniversitesi'ne destek
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak'ın katılımıyla bugün Ankara'da düzenlenen törende hibe anlaşması imzalandı. Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın'ın katıldığı imza töreni ile Kadir Has Üniversitesi, TÜBİTAK'ın "Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik, Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması" başlıklı çağrısına başvuruda bulunan ve hibe desteği alan 14 üniversiteden biri oldu.

İNEO, TÜBİTAK'ın Yenilik Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında 2 yıl süreyle, yılda 500 bin TL olmak üzere toplam 1.000.000 TL değerinde hibe desteği alacak.

Kadir Has Üniversitesi, 21. yüzyılın yeni nesil üniversitesi olarak, INEO'nun girişimcilik ve yenilikçilik eko-sistemi ile en ileri teknoloji, en yaratıcı tasarım, en kârlı iş, en etkin iletişim, ve en titiz hukuksal çerçeveyi bir araya getirebilecek niteliklere sahip girişimlerin öncüsü ve merkezi olmayı hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tübitak'tan Kadir Has Üniversitesi'ne destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN