'dan müzik atağı

popüler müzik servisi Spotify’ı bitirmeye hazırlanıyor. Şirket Beats'ın online müzik servisini yenileyecek

Giriş Tarihi: 6.2.2015 14:04 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 14:07
Apple'dan müzik atağı
Uzun bir süredir Beats'in online müzik servisini yenileyeceği ve farklı platformlara sunacağı söylenen 'ın konu hakkında çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

9to5Mac'in iddasına göre bulut merkezli geliştirilecek olan yeni servis kullanıcının tüm müziklere tek yerden erişmesine imkan sağlayacak. Yenilenen arama sistemi iTunes veBeats'in müzik kataloglarının tamamını tarayacak ve istenen müziği kolayca bulabilecek. Kullanıcılar istedikleri müzikleri iPhone, bilgisayarlarına veya buluta kaydederek her yerden dinleyebilecek.

Beats Music'in iTunes'a entegre edilmesiyle birlikte hesapların birleşmesi ve Apple ID ile Beats Music'e giriş yapılabileceği konuşuluyor. Tasarım anlamında da Apple'ın tarzını yansıtacağı söylenen uygulamanın arayüzünün değişikliğe uğrayacağı ve daha sade bir hale gelmesi bekleniyor.

Apple'ın bu yeni servisinin fiyatının 7.99 dolar olacağı iddia ediliyor. Daha önce Beats Music'in 9,99 dolardan fiyatlandırıldığını düşünürsek bu fiyatın oldukça iyi olduğunu ve hatta günümüzün önde gelen müzik servisi Spotify'ın da 9,99 dolarlık üyelik sistemine göre daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz.

APPLE'DAN ANDROİD ATAĞI


Yeni uygulamanın en büyük özelliklerinden biri ise Apple'ın Android'e geliştireceği ilk uygulama olması. Tim Cook daha önceleri Android'e uygulama geliştirmekle herhangi bir problemleri olmadığını ve gerekli şartlar oluşursa bu platforma da uygulama geliştirilebileceğini açıklamıştı. Ortaya çıkan bu yeni iddia da Tim Cook'un sözlerini doğrular nitelikte.

Geçtiğimiz yıl Beats'i satın alan Apple'ın şirketle ilgili ilk somut çalışması olacak yeni Beats Music'in önce mart ayı için planlandığı ancak daha sonrasında haziran ayındagerçekleştirilecek olan WWDC etkinliğinde duyurulmasının kararlaştırıldığı dile getiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'dan müzik atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN