Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorunu çözüldü

Tartışmalı işlemciyle ilgili son gelişmeler içerideki kaynaklardan geldi.

Giriş Tarihi: 6.2.2015 17:32
Sorunu çözüldü

810 son aylarda en çok konuşulan konulardan biri oldu. Aralık ayından bu yana işlemcinin ısındığı ve buna bağlı olarak performansının düştüğüne dair farklı farklı raporlar yayınlandı. LG ve Qualcomm herhangi bir problem olmadığını söylese de, Samsung amiral gemisinde Snapdragon 810'dan vazgeçmiş gözüküyor. Şimdi ise iyi haberler var.

Son gelişmeler

Weibo'da Çinli bir analistin belirttiğine göre 810'daki aşırı ısınma sorunu ele alınmış. Görünüşe göre bilgi TSMC'nin içindeki kaynaklardan geliyor. Şu anda Snapdragon 810'u Tayvanlı yarı iletken tedarikçisi TSMC üretiyor.

Orijinal raporun ayrıntıları biraz kıt ancak sorunlar çözülmüş gözüküyor. Bununla birlikte geçen hafta LG G Flex 2 ve LG G4'ün programında herhangi bir aksaklık olmayacağına dair raporlar yayınlanmıştı. Bu eski raporlar da 810'da problemlerin çözüldüğünü işaret ediyordu. Son olarak kaynak düzeltilmiş 810'un mart ayı ortalarında yüksek miktarlarda üretileceğini belirtiyor. Diğer bir deyişle MWC 2015'ten sonra Snapdragon 810'lu amiral gemilerinin sayısı artacak demek.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorunu çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN