için müthiş iddia

Yeni nesil amiral gemisi hakkındaki bomba detaylar arka arkaya gelmeye başladı.

Giriş Tarihi: 12.2.2015 17:09
Galaxy S6 için müthiş iddia

Son günlerde gündemde yoğun bir S6 bombardımanı var. Koreli şirketin üst düzey yeni modeliyle alakalı farklı kaynaklardan gelen iddialar ileri sürüldü. Tabii ki sözde bilgilerin ne kadarı gerçek veya yanlış bilemiyoruz, fakat oldukça ilgi çekici oldukları kesin.

Koreli şirketin telefonda kablosuz şarj özelliğine yer vereceği rapor edildi. Bu iddianın bazı ilginç yan etkileri var. En güzeli birlikte neler olduğuna bakalım.

Kore medyasından havadisler

Naver sitesinin taptaze raporuna göre (DDaily ve News 1 Korea gerekçe gösteriliyor) Galaxy S6'da manyetik endüksiyon teknolojisi tarafından sağlanan kablosuz şarj özelliği olacak. Fakat ilginç nokta burada yatıyor. Çünkü kablosuz şarj yekpare metal gövde fikriyle biraz ters düşüyor.

Kablosuz manyetik endüksiyon şarj yeteneği metal bir telefon üzerinde çalışmaz. Bunun sebebi ise metalin manyetik alanı kesmesinden kaynaklanıyor. Kısaca mevcut kayıpla sonuçlanıyor. 'de kablosuz şarj çözümü sağlamak için şarj adaptörü filmi eklenmesinin nedeni de budur.

'da kablosuz çözüm için tek yol akıma izin verecek bir pencerenin olması. Raporun dayandığı kaynaklardan biri S6'nın cam bir kasaya sahip olacağını vurguluyor. Daha önce de farklı kaynaklar cam arka panelden bahsetmişti. Belki de cam panel bu yüzden olabilir. Kablosuz şarj belki de Galaxy S6'nın "Özel fonksiyonu" olabilir.

Siz bu duruma ne dersiniz? Yekpare metal kasa mı? Yoksa cam arka panele sahip bir kasayı mı tercih ederdiniz?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galaxy S6 için müthiş iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN