Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, telefonlar için çıktı

Giriş Tarihi: 13.2.2015 16:17
Windows 10, telefonlar için çıktı

Tam sürümden önce sürümünü denemek ister misiniz?

Microsoft'un büyük önem verdiği; tabletler, telefonlar ve PC platformunu tek bir çatı altında toplamayı düşündüğü işletim sistemi Windows 10'un mobil sürümünün ön izleme sürümü (Technical Preview) indirilmeye sunuldu.

Eğer Lumia 630, Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 ya da Lumia 830'a sahipseniz ve bu ilk sürümü denemek istiyorsanız, buraya tıklayarak Windows Insider programına katılmalı, buraya tıklayarak da Windows Insider uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz.

Ve yetkililer, bunun ilk ön izleme sürümü olduğunu, birçok eksiklik ve bug'ların olabileceğinin altını çiziyor. Dolayısıyla kullanıcıların da gördüğü sorunları 'a geri bildirimde bulunması isteniyor.

Windows 10 ile telefonların ana ekranı daha aktif ve gelişmiş hale geliyor. Bildirim merkezini açtığınızda uygulama kısayolları ve bildirimler üzerine daha çok seçeneğiniz oluyor. Gelen bir mesaj bildirimine dokunarak anında o ekranda cevap verebiliyorsunuz. Bu cevabı ister yazılı olarak, isterseniz de sesli olarak verebiliyorsunuz. Takvim uygulamasında ve Microsoft Office uygulamalarında geliştirmeler var ve hem bu uygulamalar hem bildirimler hem de fotoğraf galerisi gibi uygulamalar, PC'niz ile birlikte eş zamanlı çalışarak her cihazda güncel kalacak ve her cihazdan kontrol edilebilecek.

Microsoft, bu ön izleme sürümünün önümüzdeki günlerde daha fazla WP telefonu için indirilmeye sunulacağını da bildiriyor.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Windows 10, telefonlar için çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN