Türkiye'nin en iyi haber sitesi

iddialı geliyor

Dev marka Samsung birkaç yıldır üstünde çalışıyor, ama şirketin ilk Tizen'li akıllı telefonu Z1 piyasaya sürmesi geçen ay gerçekleşti. Cihaz 14 Ocak'ta Hindistan pazarında, 3 Şubat'ta ise Bangladeş'te tüketiciyle buluştu.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 10:07 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 10:19
Samsung Z2 Tizen iddialı geliyor
O veya bu şekilde ancak Z1 geç çıkmasına rağmen (Beklenenden daha geç çıktı) çeşitli bölgelerde şaşırtıcı derecede başarılı oldu. Bundan sonra Samsung ise 2. telefon için çalışmalara başladı. En azından yeni bir iddia böyle olduğunu ileri sürüyor.

'in gücü adına

Son raporlara göre Z1 Hindistan'da çıktığından beri 100 bin üstünde, Bangladeş'te ise yaklaşık olarak 20 bin civarında sattı.

Şimdi bu rakamlar Samsung tarafından kaydedilmiş gibi olabilir. Fakat işin başka bir boyutu var. Bangladeş'te mobil pazarda her ay 500 bin civarında cihaz satışı oluyor. 20 binlik Z1 satışı ise 2 hafta içinde gerçekleşti. Bu rakam toplam telefon satışlarının %4'ü demek. Aslında etkileyici bir satış başarısı.

Tizenindonesia.blogspot.co.uk sitesinin taptaze raporuna göre Samsung yeni Tizen'li telefon üstünde çalışıyor. Z1'in beklenmedik başarısının görüldüğünü belirtiyor. Kaynaklara göre yeni Tizen'li telefon muhtemelen Z2 olacak. Rapordaki kaynaktan farklı olan bir kaynak ise Z2'nin gerçek bir fiyat/performans canavarı olacağını ileri sürüyor. Bu da işin diğer bir boyutu.

Hasan Uğur Nayır / Teknokulis
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung Z2 Tizen iddialı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN