'dan ses getirecek yeni ürün!

sanal gerçeklik (VR) dünyasına giriyor. Şirketin yaptığı bir patent başvurusunda yer alan çizimlere bakılırsa Apple, içerisine iPhone'un da yerleştirilebileceği yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Giriş Tarihi: 19.2.2015 12:55
Apple'dan ses getirecek yeni ürün!
ABD'li teknoloji devi 'ın yaptığı bir patent başvurusu dijital dünyada geniş çaplı söylentilere neden oldu. Gelen bilgilere göre şirket teknoloji dünyasının hızla gelişmekte olan sanal gerçeklik (VR) alanına adım atmak üzere. Patent başvurusu yapılan ürünün çizimlerine bakılırsa şirket aynı Oculus Rift örneğinde olduğu gibi yeni bir VR gözlüğü üzerinde çalışmaya başladı. Çizimlerden anlaşıldığı kadarıyla artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) özelliklerinin de olması beklenen gözlüğün aynı zamanda PC ile bağlantı kurma özelliği ve bir de uzaktan kumandası olacak. Alınan patent Apple'ın bu alanda bir ürün geliştireceği anlamına gelmiyor. Ancak şirket bu alanda harekete geçme kararı alırsa Facebook'un yanı sıra Samsung ve Sony ile de rekabete girmiş olacak.

'GÖZLÜK AKILLICA DEĞİL'

Apple'ın yaptığı patent başvurusu teknoloji çevrelerince sürpriz bir adım olarak değerlendirildi. Başta Apple CEO'su Tim Cook olmak üzere çok sayıda şirket yetkilisi her fırsatta akıllı gözlük konusunun şirket için söz konusu olmadığını açıkladı. En son Tim Cook pek çok şirketin üretim yarışına girdiği akıllı gözlükleri eleştirerek "Akıllı gözlüklerin teknoloji bakımından henüz akıllı bir adım olmadığını düşünüyoruz. Çünkü insanlar bunları kullanmak istemiyor" dedi.

iPHONE'DAN İZLENECEK

Apple'ın patent başvurusu yaptığı gözlük çiziminde iPhone cihazlarının yerleştirileceği bir yuva görünüyor. Tasarımın Oculus Rift benzeri bir cihaz olması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'dan ses getirecek yeni ürün!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN