Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Xperia Z2 ve Z3'e Lollipop geliyor

Xperia Z2, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerine Android 5.0 Lollipop güncellemesini önümüzdeki dönemde Hindistan'da yayınlamaya başlayacak.

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:34
Sony Xperia Z2 ve Z3'e Lollipop geliyor
, daha önce açıkladığı gibi Xperia Z ailesini Android 5.0 Lollipop sürümüne güncellemeye başlayacak. Tabi Xperia C3, T3 ve E serisi gibi ara modelleri satın alan kullanıcılar da beklemeye devam ediyorlar.

Android 5.0 Lollipop sürümünün çıkmasının ardından çok zaman geçti ama Android üreticileri güncellemeye çok da hızlı adapte olamadılar. Özellikle Sony, Mart'ın ilk haftalarında olmamıza rağmen hala güncelleme verebilmiş değil.

Bekleyiş sona eriyor

Mart ortalarına geldiğimiz dönemde Sony Xperia Z2, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerine Hindistan'da güncelleme vermeye başlayacak.

Sızan belgelere göre Hindistan'da Mart ayı bitmeden bu güncelleme dağıtılacak. Z2 için 518 MB olan güncelleme, Z3 modeli için 630 MB seviyesinde olacak.

Türkiye'ye ne zaman gelir?

Güncellemenin diğer pazarlara ne zaman geleceği tam bilinmiyor. Mesela HTC, One M8 güncellemesini hızlı bir şekilde tüm dünyaya dağıttı. Samsung'a bakacak olduğumuzda ülkemize hala Note 4 için güncelleme gelmedi.

Yani bu güncelleme Avrupa'ya dağıtılmaya başladığında hızlı bir şekilde Türkiye'ye gelir mi orasını hemen kestiremiyoruz.

Xperia Z, Z1 ve Z1 Compact ne olacak?

Bu modellere de önümüzdeki güncelleme dalgasında güncellemenin yollanması bekleniyor. Tabi Android 5.1 Lollipop'un duyurulduğunu düşünürsek, bu kadar gecikmeden sonra Sony doğrudan Android 5.1 yollar mı ayrı bir merak konusu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sony Xperia Z2 ve Z3'e Lollipop geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN