Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için WiFi Desteği Geliyor

Google'ın akıllı saatler için geliştirdiği Android sürümü olan için WiFi desteği geliyor. Önümüzdeki ay gelmesi beklenen güncelleme, cihazlara WiFi özelliği getirecek.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 16:26
Android Wear için WiFi Desteği Geliyor
Akıllı saat arenası, Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Apple Watch ile beraber hareketlendi. Henüz genel olarak tüm akıllı saatlerin olgunlaşmadı��ını söylersek yanılmış olmayız.

Akıllı saatler için olgunlaşma dönemi sancılı geçiyor

Çok büyük işlemler yapmayan bu saatlerin çoğu, fiyatlarına göre şık değil ayrıca pil süreleri de 1 - 2 gün seviyesinde yani az. Telefon şarj etme derdinin yanında bir de akıllı saat şarjı devreye giriyor.

'a büyük bir güncelleme gelecek

Google'ın yaklaşık bir senedir hayatımızda olan akıllı saatler için geliştirilen Android sürümü Android Wear'a yeni bir güncelleme geliyor. Bu güncellemeyle beraber WiFi, Android Wear saatlerde kullanılabilecek.

Güncelleme sonrası sadece Bluetooth ile yetinmeyecek olan bağlantı seçeneklerine WiFi Direct özelliği ekleniyor. Akıllı telefona ya da hotspot cihazlarına WiFi üzerinden bağlanabilecek akıllı saatler, ayrıca doğrudan WiFi modem kaynaklarına da bağlanıp, başka bir akıllı cihaza gerek duymadan internete erişebilecekler.

Pek çok Android Wear cihazında donanımsal olarak bulunan bu özellikler, yazılımsal olarak da artık kullanılabilecek.

Güncelleme arayüzsel değişiklikler de sunacak

Ayrıca güncelleme sonrası Google Now optimizasyonları ve bildirimleri jestlerle kontrol edebilme gibi yeteneklerin Android Wear'a eklenmesi bekleniyor.

Bakalım Google, büyük rakibi Apple'ın saat hamlesine nasıl bir güncellemeyle yanıt verecek? Merakla bekliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Android Wear için WiFi Desteği Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN