Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Diyanet Vakfı'nın hesabı hacklendi

Türkiye Diyanet Vakfı ve Kadın Aile Gençlik Merkezi'nin resmi Twitter hesapları "Uygur Tim" tarafından ele geçirildi. Hacklenen hesaplardan "Çanakkale Şehitleri Hutbesi'nde Atatürk'ün adını silen diyanet! Sanaldan da silinecektir" twiti paylaşıldı.

Giriş Tarihi: 17.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 16:15
Türkiye Diyanet Vakfı'nın hesabı hacklendi
Çanakkale Savaşı'nın yıldönümü yaklaşırken Diyanet İşleri Başkanlığı'nın camilerden okunan "Çanakkale" konulu hutbede Atatürk'e yer vermediği iddiasıyla, Türkiye Diyanet Vakfı kurumsal twitter hesabı "@diyanetvafi" ile Kadın Aile Gençlik Merkezi @TDVkagem hesabı "Uygur Tim" tarafından hacklendi.

Hesapları hackleyen grup, "Çanakkale şehitleri hutbesinde ATATÜRK'ün adını silen diyanet! Sanaldanda silinecektir. Hacked by @UygurTim" twitini paylaştı.

"DİKKATE ALINMASIN"

Türk Diyanet Vakfı'ndan gelen açıklamada;

"Türkiye Diyanet Vakfı kurumsal twitter hesabı "@diyanetvafi" ile Kadın Aile Gençlik Merkezi @TDVkagem hesabı kendisini "Uygur Tim" olarak tanıtan kişi ya da kişilerce hacklenmiştir.

Bu hesaplarımızdan yapılan paylaşımların kurumumuzla bir ilgisi yoktur. Kurum hesaplarının geri alınması için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Hesaplarımızdan yapılan paylaşımların dikkate alınmamasını önemle rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Diyanet Vakfı'nın hesabı hacklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN