Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'a bunu yapacak...

Mountain View merkezli teknoloji şirketi çalışmalara başlamış gözüküyor.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 16:11
Google, Apple'a bunu yapacak...

Cydia geliştiricisi Mohammad Abu-Garbeyyeh, gayriresmi yoldan 'a gelen bildirimleri ve çağrıları Moto 360'ta çalıştırdı. Fakat 01Net.com ve Fransız blog sitesi iPhon.fr tarafından yayınlanan bomba raporlar var. Raporlarda yazanlara bakarsak görünüşe göre piyasadaki tüm Android Wear akıllı saatlere iOS uyumluluğu getirecek bir iPhone uygulaması üstünde çalışıyor.

Giyilebilir cihazlar için geliştirilen , 'ın herhangi bir ürününe resmi destek sunmadan çıktı. Anlaşılan Google strateji değişikliğine gidiyor. Sonuç olarak Google, Apple kullanıcılarını Android tabanlı giyilebilir cihazlara dahil ederek pazarını daha da genişletebilir. Böyle bir durumda kendi akıllı saatini çıkarmaya hazırlanan Apple'ın nasıl bir uygulamaya gideceği de merak konusu. Ucuz çözümlü Android Wear akıllı saatler Apple Watch'un potansiyel bir kitlesini kendine çevirebilir de.

Araştırma şirketi Canalys'e göre 2014'te 720 bin Android Wear akıllı saat sevk edildi. Ama son öngörü raporları ve tedarik zinciri kaynaklarına göre bu sene sevkiyatı yapılacak akıllı saat sayısında büyük artış olacak. Google'ın genişleyen pazarda payını arttırmak istemesi sürpriz olmayan bir hamle.

Raporlara geri dönecek olursak Android Wear'ın uygulaması için herhangi bir çıkış tarihi belirtilmemiş. Fakat 28-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Google I/O Konferansı'nda uygulama açıklanabilir. Farklı bir kaynak arama devinin başlangıçta Android Wear'ın iOS'la olan uyumluluğu pek istemediğini, ancak 'la birlikte bu kararından vazgeçtiğini belirtti.

Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Eğer iOS'a Android Wear uygulaması çıkarsa Android tabanlı akıllı saat alır mısınız? Akıllı saatler konusundaki düşünceleriniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google, Apple'a bunu yapacak...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN