'un sırrı

Koreli şirketin 'de yaptıklarına detaylı şekilde bakalım.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:35
Samsung'un sırrı

yeni amiral gemileri ve S6 Edge'te tasarımı ve yazılımı yeniledi. arayüzü daha önce eleştiriler almıştı, Koreli şirket gelen geri dönüşümlerden sonra yazılım kısmında köklü değişiklikler yaptı. Kullanılmayan popüler olmayan uygulamaları çıkardı. Kullanıcılara daha çok esneklik sağladı.

Samsung'un yeni arayüzünde akla gelen ilk düşüncelerden biri 'ın materyal tasarımından ilham aldığı yönünde. Fakat işin diğer tarafında başka bir ilham kaynağı daha var. Biraz daha derinlere inelim ve detaylara bakalım.

TouchWiz'deki değişikliğin kaynakları

Koreli şirkete göre S6 ve S6 Edge'teki yeni TouchWiz daha sezgisel, hızlı ve verimli çalışıyor. Ayrıca şirket tarafından sunulan destek yazılımları da ücresiz olarak nitelendiriliyor. Bu temelde Samsung Galaxy Z1'de olan Tizen kullanıcı arabirimi için yapılan açıklamayla neredeyse aynı.

Görselde gözüktüğü gibi Note 4 ve Galaxy S6'nın rehber uygulamasındaki fark belli oluyor. Arada belirli büyük bir değişim var. Yeni sürüm stok Lollipop'un arayüzüne yakın, ancak daha yakından bakıldığında Tizen'in rehber uygulamasıyla benzerlik gözüküyor.

Yeni TouchWiz arayüzü özelleştirilmiş simge paketlerini, renkleri, yazı tiplerini, tuş takımı tasarımlarını ve daha fazla temayı geniş bir yelpazede sunuyor. 'de de benzerlikler var.

Samsung, Tizen veya materyal tasarımından veya her ikisinden de ilham almış olabilir mi? Açıkçası Koreli teknoloji devinin yeni TouchWiz'i geliştirirken her ikisini de görmezden gelemeyeceğini varsaymak mümkün. Ama ne olursa olsun eskisinden çok daha iyi bir yazılımla karşı karşıyayız. Peki sizin Galaxy S6 ve S6 Edge'le ilgili düşünceleriniz nedir? TouchWiz arayüzü hakkındaki fikirleriniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Buradaki videodan Tizen arayüzü hakkında daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'un sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN