Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bombası

Koreli üreticinin yeni amiral gemisiyle alakalı planları belli olmaya başladı.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 17:44
Samsung Galaxy S7 bombası

Bu aralar Display tarafında yoğun bir hareketlilik söz konusu. Şu anda için hazırlıklar devam ediyor gözüküyor. Güney Kore'den gelen son raporlar ise şirketin panel yatırımları ve S7'le alakalı bazı detayları ortaya çıkardı. Lafı daha fazla uzatmadan yeni gelişmelere birlikte bakalım.

Samsung'un aylık üretimi

Samsung görünüşe göre esnek ekranlara güveniyor ve Galaxy S7'de bu teknolojiyi kullanmak istiyor. Bildiğim kadarıyla esnek OLED panellerde cam yerine termoplastik olan poliamid (PI) kullanılır. PI panele daha fazla esneklik ve dayanıklılık verir. Öte yandan bu malzemeyi yüksek sıcaklıklarda işlemesi sorunu var.

Koreli ETNews'in isimsiz bir Samsung yetkilisine dayandırdığı haberine göre Samsung Display'in ilk yatırımı biraz gecikebilir. Çünkü Samsung'un ekran bölümünden (Samsung Display'den) öncelikli talebi ayda 8 milyon esnek panel. İsimsiz kaynak bu durumun kaçınılmaz olduğunu da iddia etti.

Yani Koreli şirket Galaxy S7 için aylık 8 milyon panel istiyor ve bu rakamları elde etmek içinse A3 tesisinin üretim kapasitesini arttırmak gerekiyor. Samsung Display de A3 tesisinin genişletilmesi ve üretim kapasitesinin arttırılması için çabalıyor. Şirketin ayrıca WRGB OLED yatırımları da var.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung Galaxy S7 bombası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN