Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da büyük !

Giriş Tarihi: 3.4.2015 12:02 Güncelleme Tarihi: 3.4.2015 15:35
YouTube'da büyük açık!

fark edildi ve önlemler alındı. Ancak verilen ödül biraz az gibi...

Google, birkaç ay önce yeni bir deneysel program duyurmuştu. Vulnerability Research Grants, adından da anlaşılacağı üzere Google servislerinde olabilecek açıkları bulup düzeltmeye ve güvenliği artırmaya yönelik bir program. Tabii ödüllü de bir program.

İşte bu programa katılanlardan biri de Kamil Hismatullin'di. Kamil, programı kapsamında YouTube'u tercih etti ve yaptığı birkaç saatlik çalışmanın ardından YouTube'da istediği videoyu silebildiğini fark etti. Hatta denemek için Justin Bieber'ın bazı larını da silmiş, ancak bu videolar geri getirildi tabii.

Durumu fark eden programcı, hemen ile iletişime geçmiş ve Google'dan da kendisine hızlı bir dönüş gerçekleşmiş. Belirlenen güvenlik açığı kapatılmış ve bunun sonucunda da Kamil'e 5 bin dolarlık para ödülü verilmiş.

Kamil Hismatullin, bu tecrübesini http://kamil.hism.ru/ isimli sitesinde anlattığı gibi bir de videoları nasıl sildiğini gösteren bir video hazırlamış. Eğer pencereyi göremiyorsanız buraya tıklayın.

Ne diyelim, büyük bir açığı kapatmışa benziyor. Düşünsenize bir de kötü niyetli olduğunu? Öte yandan, 5 bin dolarlık ödül sanki biraz az gibi. Siz ne dersiniz?

Akıllı telefon kullanıcılarına güvenlik önerileri

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YouTube'da büyük açık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN