Google Twitter'ı satın mı alıyor?

Dev arama motoru Google'ın aklında şimdi de Twitter'ı satın alma fikri yatıyor! İşte o çarpıcı iddialar…

Giriş Tarihi: 10.4.2015 17:25
Google Twitter'ı satın mı alıyor?
Akıllı telefon pazarının popüler işletim sistemlerinden biri olan Android ile yazılım, anasayfa olarak belirlenen arama motoru hizmeti ve iş dünyasının en aktif mail sistemlerinden biri olan Gmail'inv.b. birçok internet tabanlı hizmetin sunucusu Google, ailesine yeni üyeler dahil etmeye ve büyütmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde erişimi engellenen, daha doğrusu denenen Google, şimdi de gözü popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'a dikti.

Son günlerde ülkemizde üçüncü kez erişimi engellenmesi kararıyla ve yeni eklenen alıntılı ReTweet özelliğiyle gündemde yer edinen Twitter, borsada ciddi bir ivme yakalayarak piyasa değerini 35 Milyar dolar'a taşıdı. Twitter tarafında hazır borsada da durumlar iyiyken, küçük şirketleri satın alıp kendi bünyesine katmasına alıştığımız Google, bu kez çitayı fazlasıyla yükseltti; Gözü Twitter'da!

Barron's tarafından yayımlanan raporlara göre adı belirtilmeyen iki farklı sektörden şirket, Twitter'ı satın almak için acil toplantılar düzenlemiş. Sızıntılara göre, bu gizemli şirketlerden biri Google. Briefing.com'un haberine göreyse Twitter, kısa süre önce başarılı bir danışman işe almış ve satın alımlar konusunda adımları takip etmesi görevini vermiş.

Bunun bir iddia olduğunu unutmamak gerek. Öte yandan Google'ın gözü Twitter'a dikmesi ve istemesi, yüksek bir bedel ödeyerek satın alacağı/alabileceği anlamına da gelmiyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Twitter'ı satın mı alıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN