Türkiye'nin en iyi haber sitesi

batarya üretecek!

Giriş Tarihi: 12.4.2015 10:27
Google batarya üretecek!

Günümüzün akıllı telefonları yüksek teknoloji ile donatılsa da batarya konusunda sıkıntılar yaşıyor. , kendi bataryalarını üretmek için batarya teknolojileri üstünde çalışacak.

Günümüzün akıllı telefonları muhteşem kameralara, güçlü işlemcilere ya da yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olabiliyorlar fakat konu bataryalar ve pil performansı olunca maalesef bu akıllı cihazlar genellikle bizleri hayal kırıklığına uğratıyorlar.

Batarya teknolojilerinin gelişmesi için pek çok firmanın çalıştığını biliyoruz, bu firmaların arasına yeni bir dev giriş yaptı. , kendi bataryalarını üretmek için Google X'e bağlı dört kişilik bir takımı görevlendirdi.

2012 yılında Google'ın kendi akıllı cihazları için üretilen bataryaları incelemek ve denetlemek için kurulan takım artık kendi bataryasını geliştirmek için çalışacak. Bilindiği gibi Google X, şoförsüz araba, Project Loon ve Google Glass projeleri ile ünlenmişti.

Batarya teknolojiler konusunda uzman olan ve daha önce Apple için çalışan Dr. Ramesh Bhardwaj liderliğindeki grup sadece akıllı telefonlar için değil aynı zamanda giyilebilir cihazlar için de bataryalar üretecek.

Projenin amacı sadece yeni bataryalar üretmek değil bunun yanında batarya teknolojisini olabildiğince ileri taşımak. Yakın zamanda Google'ın bataryalarını, Nexus cihazlarda ve giyilebilir ürünlerde görmek süpriz olmayacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google batarya üretecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN