Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'unuzu çökmekten kurtarın

iOS 8.3 güncellemesi öncesi ortaya çıkan Phantom güvenlik açığına sahip 'lar önce donuyor, ardından cihaz yeniden başlatıldığında kullanılamaz hale geliyor. Sorundan kurtulmanın tek çaresi ise iOS 8.3 güncellemesini yüklemek.

Giriş Tarihi: 14.4.2015 15:17 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 15:18
iPhone'unuzu çökmekten kurtarın
Apple'ın geçtiğimiz hafta yayınladığı iOS 8.3 güncellemesinde pek çok güvenlik açığı kapatıldı. Ancak bu açıklardan belki de en önemlisinin, güncelleme yayınlanmadan hemen önce ortaya çıkan, 'ları "tuğlaya" çevirme potansiyeli bulunan "Phantom" isimli açık olduğu ortaya çıktı.

iPhone'lardaki "Phantom" ismi verilen bir açık, hacker'ların iDevice izinlerine erişmesine neden oluyordu. Buraya müdahale edildiğinde ise iPhone'lar donarak çalışmayı durdurabiliyordu. Cihazı baştan başlatmaya çalışmak ise iPhone'un komaya girmesine neden oluyor ve artık telefon kullanılamaz hale geliyordu. Güvenlik uzmanlarına göre, geniş alanları kapsayan bir Wi-Fi hotspot kuran saldırganlar bu sayede çok sayıda iPhone'a ulaşabiliyor ve onlara zarar verebiliyordu.
Sadece bu örnek bile, bir işletim sistemine ya da yazılıma gelen güncellemelerin ne kadar önemli olabileceğini bir kez daha bize gösteriyor.

iPhone da pil ömrünü uzatmak için bunları yapın
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'unuzu çökmekten kurtarın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN