Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telefonlarda video dönemi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 10:16 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 10:20
Telefonlarda 4K video dönemi

2016 yılında seri üretime başlayacak olan Sharp'ın bu yeni ekran paneliyle çözünürlükte ekranlı akıllı telefonları 2016 yılı itibariyle kullanmaya başlayacağız.

Bir zamanlar WGA ekranlarla haşır neşir olduğumuzu unutup şimdilerde 2K çözünürlüklü ekranları beğenmemeye başladığımız bir gerçek. Bu düşüncede olanlara hem iyi hemde kötü bir haberimiz var.

Artık 2K çözünürlükte ekranları unutabilirsiniz. Çünkü Sharp 4K çözünürlükteki mobil ekranlarını duyurdu. Geçtiğimiz hafta Samsung'un Galaxy Note 5'te kullanmayı düşündüğü 762ppi yoğunluğuna sahip ekranına inat Sharp, 806 ppi yoğunluğunda 5.5 inçlik IZGO ekranlarını görücüye çıkardı.

Güney Kore'nin ikinci büyük teknoloji firması LG, geçtiğimiz ünlerde 8K çözünürlükte 27 inçlik ekranlı akıllı tvlerin üretimine başladığını bildirmişti. Şimdilik 27 inç ekranların desteklediği 8K çözünürlüğü bakalım firmalar 6 veya daha altına nasıl düşürecek?

Öte yandan Sharp'ın bu hamlesinin ardından, önümüzdeki yıldan itibaren 4K çözünürlüklü akıllı telefonları görmemiz mümkün. Ancak ortada büyük bir sorun var. Ekran çözünürlülüğünün artması dolayısıyla bataryalardan emilen enerjinin artması demek. Üreticilerin bu süreçte 4K ekrandan çok daha uzun ömürlü bataryalara önem vermeleri gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefonlarda 4K video dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN