Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın yeni bombası

Satın alımda yüksek bir meblağ söz konusu. neler yapmayı planlıyor?

Giriş Tarihi: 15.4.2015 17:38
Apple'ın yeni bombası

Akıllı saati ve yeni MacBook ile gündemde olan bir yandan gizli saklı hamlelere devam ediyor. The Wall Street Journal'ın bomba raporuna göre Apple, kamera teknolojisi geliştiren İsrailli LinX Computational Imaging şirketini satın altı. Satışın ise 20 milyon dolara gerçekleştiği söyleniyor.

Apple standart açıklaması ile bu gelişmeyi diğer taraftan da onaylamış gözüküyor. Şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, "Apple zaman zaman küçük teknoloji şirketlerini satın alır. Genellikle biz amaçlarımızı ve planlarımızı tartışmayız." dedi. ise herhangi bir şekilde yorum yapmaktan kaçındı.

LinX akıllı telefonlar ve tabletler için küçük kameralar geliştiriyor ve pazarlıyor. LinX'in kameralarındaki bir dizi sensör aynı zamanda birden fazla görüntüyü yakalayabiliyor ki, özel algoritmalara sahipler. Şirketin söylediklerine bakarsak bu kameralar alan derinliğini ölçebiliyor ve üç boyutlu haritalar oluşturabiliyor.

Geçen sene LinX küçük kamera modüllerinin düşük ışık ve standart kapalı koşullarda daha hızlı ve daha kaliteli fotoğraflar elde etmeye yaradığını belirtmişti. Ayrıca bu teknolojinin hantal bir cihaza gerek kalmadan SLR fotoğraf makinelerinin görüntü kalitesini sunabildiğini vurgulamıştı.

LinX'in haber bültenlerine göre kendi teknolojisi otomatik arka plan kaldırma, 3 boyutlu nesne modelleme ve yüz tanıma gibi özelliklerin yolunu açıyor. Gözlemci raporlarına göreyse LinX'in kamera teknolojisini yeni nesil 'da görebiliriz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'ın yeni bombası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN