Google Chrome ile el yazısı dönemi

Giriş Tarihi: 21.4.2015 02:00
Google Chrome ile el yazısı dönemi

Teknoloji devi Google, 82 dilde desteklenen uygulama "Handwriting Input"u kullancılarına sundu. Google Play Store'dan ücretsiz olarak edinebilen uygulama, henüz Türkiye destekli değil.

Google, el yazısı uygulaması "Handwriting Input"u kullanıcılara sundu. Henüz Türkiye'de kullanıma açılmayan uygulamayı şimdiden 100 binden fazla kişi indirdi.

Google, sanal klavyeye alternatif olacak yeni uygulamasını Android için yayınladı!

Google, telefonunuzda parmağınızı kullanarak el yazısı yazmanıza izin veren yeni Handwriting Input'u ortaya çıkardı. Telefonlarda ve tabletlerde 82 dilde desteklenen uygulama, klavyeyle yazmak istemeyenlere bir alternatif sunuyor.

Firmanın blog gönderisinde yer alan bilgilere göre Handwriting Input, el yazınızı algılamak için geniş-ölçekli dil modelleme, çok dilli OCR, geniş-ölçekli sinirsel-ağlar gibi teknolojilerden faydalanıyor. Google'a göre el yazısı işlevi, özellikle Çince gibi sanal klavyede yazması zor dillerde işe yarıyor.Google'ın yeni giriş biçimi, bazı el yazısı tanıma araçları gibi bulut tabanlı çalışmadığından, aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duymuyor. Ancak daha isabetli sonuçlar isteyenlerin bulut tabanlı algılama işlevini etkinleştirmesi mümkün.

Not: Google Handwriting'in desteklediği 82 dil arasında Türkçe de var, ancak denememizde onu indirmeyi başaramadık. Bunun nedeni, muhtemelen uygulamanın kademeli olarak dağıtılıyor olması. Yani uygulamayı şimdi yükleyemiyorsanız, birkaç gün sonra tekrar denemenizde fayda var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Chrome ile el yazısı dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN