Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'lı akıllı saatlere Wi-Fi desteği

Google, işletim sistemli akıllı saatlere çağ atlacak bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 21.4.2015 11:56
Android Wear'lı akıllı saatlere Wi-Fi desteği
Yeni güncellemeyle birlikte 'lı akıllı saatler kablosuz bağlantıdan emojilere kadar birçok yeni özelliğe kavuşuyor.

Google ürün sorumlusu Jeff Chang'e göre güncellemenin getirdiği yenilikler tek başlarına küçük ancak akıllı saatleri yepyeni bir görünüme kavuşturmak için yeterince büyük olduğunu belirtti. O özelliklerden en önemli olanı şüphesiz kablosuz bağlantı özelliği. Android Wear'lı cihazlar artık Bluetooth bağlantısına ihtiyaç duymadan Wi-Fi ağlarına bağlanabilecek. Böylece cep telefonları ile akıllı saatler arasında çok daha rahat ve daha uyumlu iletişim kurulabilecek. Söz konusu Wi-Fi desteğiyle birlikte Google da Apple Watch'un Android Wear'lı akıllı saatlere kurduğu en büyük üstünlüğü henüz Apple Watch piyasaya girmeden halletmiş oldu.

Güncellemenin getirdiği bir diğer yenilik, el hareketleri yardımıyla ekrana dokunmaya gerek kalmadan bildirimler ve menüler arasında hızlıca dolaşmayı sağlıyor. Google emoji çılgını kullanıcıları da unutmamış. Söz konusu özellik emojileri menü halinde göstermek yerine, ki bu küçük ekranda oldukça kullanışsız olacaktı, parmak ucuyla gülen yüz, kızgın surat gibi emoji çizmeyi mümkün kılıyor.

Yeni Android Wear güncellemesi, LG Watch Urbane ile birlikte kullanıma sunulacak. LG'nin şık akıllı saati piyasaya çıktıktan sonra diğer cihazlar da yavaş yavaş güncellemeyi almaya başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Android Wear'lı akıllı saatlere Wi-Fi desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN