Galaxy S6 ram sorunu yaşıyor!

Giriş Tarihi: 28.4.2015 16:07
Galaxy S6 ram sorunu yaşıyor!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S6'nın agresif RAM tükettiği ortaya çıktı.

Android ekosisteminin RAM tüketim konusunda yaşadığı sorunlar son güncellemeler ile yavaş yavaş azalmaya başlasa da Samsung bu konuda kendini sağlama almak için yeni amiral gemisi modeli Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge'de 3 GB LPDDR4 RAM'e yer vermişti. Yeni teknolojiler ile üretilen LPDDR4 belleğin daha iyi performans sergileyeceği etkinlik sırasında söylenmişti.

Galaxy S6'da Uygulamalar Kapanıyor!

XDA forumlarında Galaxy S6 kullanıcıları cihazın agresif RAM tükettiğinden şikâyetçi olmaya başladı. RAM yönetimi konusunda Samsung'un başarısız olduğunu söyleyen kullanıcılar uygulamaların aniden kapanmasından da şikâyetçi. XDA forumlarında söylenenlere göre Galaxy S6'nın 3 GB'lık RAM'inden bir anda 200-400 MB arası boş RAM kalıyor. Uygulamalar da bu yüzden kapanıyor.

Güncelleme ile Düzeltilebilir

Bunun yazılımsal bir sorun olduğunu ve Samsung'un güncellemeler ile RAM tüketimini kontrol altında tutacağını tahmin ediyoruz. Eğer Galaxy S6'nın RAM tüketimi konusunda sorunlar yaşıyorsanız, geçici bir çözüm olarak Google Play'de bulunan RAM yönetici uygulamalarını kullanabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galaxy S6 ram sorunu yaşıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN