Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ilk çeyrekte beklentinin altında kaldı

'ın ilk çeyrek geliri, şirket yeni ürünler piyasaya sürse ve daha fazla insanı çekmek için yeni özellikler geliştirse de, beklentinin altında kaldı.

Giriş Tarihi: 29.4.2015 10:13 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 11:28
Twitter ilk çeyrekte beklentinin altında kaldı
Twitter'ın ilk çeyrek geliri, şirket yeni ürünler piyasaya sürse ve daha fazla insanı çekmek için yeni özellikler geliştirse de, beklentinin altında kaldı.

'ın aylık aktif kullanıcı sayısı yüzde 18 artışla 302 milyona çıkarken, bu rakam bir önceki çeyrekte yüzde 20 olmuştu. Şirketin geliri yüzde 74 artışla 436 milyon dolar oldu. Ancak Bloomberg anketine katılan analistlerin ortalama tahmini 456.2 milyon dolar olmuştu.

CEO Dick Costolo, ürün ve mühendis ekiplerini yeni yöneticilerle destekleyerek, yeniliklerin hızını artırmaya ve Twitter'ın reklam ve sosyal medya portalı olma özelliği noktasındaki şüpheleri gidermeye çalıştı. Pivotal Research Group'un Analisti Brian Wieser'a göre, San Francisco merkezli şirket, yeni açılımların daha fazla kullanıcı ve gelir getirdiğini kanıtlama konusunda baskı altında.

Wieser ''Yatırımcılara karşı yeni adımların başarılı olacağı mesajını verdiğiniz zaman, bunun gerçekleşmesi yönünde ciddi baskı oluyor. Aksi takdirde Twitter'ın güvenilirliği tartışmaya açılıyor'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter ilk çeyrekte beklentinin altında kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN