Messenger uygulamasında pek yakında oyun oynanabilecek

Giriş Tarihi: 19.5.2015 11:32 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 11:35
Facebook Messenger uygulamasında pek yakında oyun oynanabilecek

Messenger üzerinde yaptığı geliştirmelerle platformu sürekli güncelleyen Facebook, önümüzdeki günlerde platform üzerinden oyun oynanmasına izin verecek.

Son dönemde Messenger'a yeni eklemeler yapan Facebook, kullanıcıların sesli ve görüntülü görüşme yapmalarına imkan veren özelliğini kullanıma sunmuştu.
Facebook Messenger platformunu geliştirmeye devam eden sosyal medya devi, kısa süre içinde mobil oyunları da Facebook Messenger'a entegre edecek.
Bu alanda çalışmaları ile tanınan birkaç şirketle görüşmelere başladığını duyuran Facebook, önümüzdeki günlerde bu platformu geliştiricilere açmaya hazırlanıyor.
Messenger'ın bu tarz uygulamalara uygun bir platform olduğunun altını çizen Facebook sözcüsü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yeni uygulamanın kullanıma gireceği tarih için bilgi vermekten kaçındı.

600 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Facebook Messenger, 9 Ağustos 2011'de siteden bağımsız bir platform haline getiririlmişti. Çoğunlukla mobil üzerinden kullanılan uygulama geçtiğimiz haftalarda Messenger.com üzerinden bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunulmuştu.

Önceki haberlerin aksine Facebook, Messenger uygulamasını basit düzeyde iletişim kurmak amaçlı yarattıklarını söylüyordu. Facebook'un halen Facebook Messenger uygulaması üzerinden oyun oynana bilmesiyle ilgili çalışmalar yaptığı iddia edildi.
The Information'a göre sosyal ağ "anlık mesajlaşma platformunu" sosyal oyunlarla güçlendirerek daha farklı bir deneyim yaşatmak ve hizmetinde tazelik sunmak istiyor.

Facebook'un bu alanda sistem geliştirici uzmanlarla çalıştığıyla ilgili söylentiler bir ara yayılmıştı, Messenger projesinin yönetici liderlerinden Ilya Sukhar bu yeniliğin ne zaman hizmete sunulacağına dair bir cevap vermekten kaçındı ancak konuyla ilgili zihin jimnastiği yaktıklarını da doğruladı.

Şimdilik Facebook Messenger'ın sunduğu GIF, emoji ve diğer hizmetlerle yetinmek durumundayız. Muhtemelen yakın zamanda Facebook Messenger üzerinde satranç, tavla gibi oyunlar da oynayabileceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook Messenger uygulamasında pek yakında oyun oynanabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN