Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, "Oy Veriyorum" butonunu devreye sokuyor

Türkiye’de 38 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan , yeni bir özelliğini aktifleştiriyor.

Giriş Tarihi: 4.6.2015 10:34 Güncelleme Tarihi: 4.6.2015 14:48
Facebook, Oy Veriyorum butonunu devreye sokuyor
Facebook, bu pazar günü yapılacak genel seçimler kapsamında kullanıcıların seçimlerde oy kullandıkları bilgisini arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri "Oy Veriyorum" butonunu devreye sokacağını duyurdu.

Söz konusu bu özellik, Facebook kullanan insanların, hayatlarını doğrudan etkileyen kararlar veren liderler ile daha kolay bir biçimde etkileşimde bulunmalarına yardım ediyor ve Facebook'un dünyayı daha açık ve birbirine bağlantılı hale getirme misyonunun bir parçasını oluşturuyor.

Bu pazar günü 'a giriş yapan seçmenler, Haber Kaynaklarının en üstünde bir mesaj görecek. Bu ikona tıklayan kullanıcılar, kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimlerde oy kullandıklarını duyurabilecek.

Facebook'un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Politikadan Sorumlu Uzmanı Elizabeth Linder konuyla ilgili şunları söyledi: "İnsanlar her gün Facebook üzerinde önemsedikleri konularla ilgili etkileşimde bulunuyor ve seçimler de sivil diyalogun en güçlü olduğu anlardan birini oluşturuyor. Araştırmalar insanların, Facebook arkadaşlarının oy verme ile ilgili konuştuğunu gördükleri zaman kendilerinin de oy vermeye daha meyilli olduklarını ortaya koyuyor. Seçimlere katılım oranları tüm dünyada oldukça önemli bir konu ve biz de 'Oy Veriyorum' butonunun, seçmenlerin oy verdikleri bilgisini daha kolay paylaşmalarını sağlayacağını ve diğerlerini de sandığa gitmek için teşvik edeceğini umuyoruz."

"Oy Veriyorum" butonu, son üç Amerikan Başkanlık Seçimi, Avrupa Birliği Parlamentosu Seçimi, İskoçya Referandumu, İngiltere ve Hindistan seçimleri gibi pek çok ülkedeki seçimlerde kullanıldı.

Bu özellik, 7 Haziran 2015 Pazar günü, Türkiye'de oy kullanabilecek yaşta olan Facebook kullanıcılarının Haber Kaynaklarında görüntülenebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook, "Oy Veriyorum" butonunu devreye sokuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN