Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tim Cook'tan Facebook ve Google'a sert eleştiri

Geçtiğimiz gün sivil toplum kuruluşu Elektronik Mahremiyet Bilgi Merkezi'nin (Electronic Privacy Information Center – EPIC) düzenlediği ödül töreninde konuşan Apple CEO'su Tim Cook, mahremiyet konusunda rakiplerine yüklendi.

Giriş Tarihi: 4.6.2015 15:40
Tim Cook'tan Facebook ve Google'a sert eleştiri
Tim Cook özellikle Facebook ve Google'ı hedef alarak "Biz sattığımız ürün ve servislerden para kazanıyoruz, kullanıcılarımızın özel hayatlarından değil." şeklinde konuştu.

Konu mahremiyet, gizlilik, kişisel bilgilerin önemi olunca Tim Cook bu fırsatı geri çevirmedi ve rakiplerine sert eleştirilerde bulundu. Silikon Vadisi'nde bu işlerin Cupertino'dan çok daha farklı yürüdüğünü belirten Cook, "Silikon Vadisi'ndeki birçok teknoloji şirketi kullanıcıların kişisel bilgilerini suistimal ederek para kazanmak için her şeyi yapıyorlar. Biz Apple olarak böyle bir şirket olmak istemiyoruz." dedi.

Google'ın sınırsız depolama alanı sunan ücretsiz Fotoğraflar uygulamasını da eleştirmekten çekinmedi: "Bu tip sözde ücretsiz uygulamalar kullanıcıların e-posta hesabını, arama geçmişini ve hatta aile fotoğraflarını bile kullanarak reklam amacıyla satıyorlar. Apple olarak kullanıcıların kendi kişisel bilgilerinin kontrolünde olmaları gerektiğine inanıyoruz."

LOG
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tim Cook'tan Facebook ve Google'a sert eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN