ve 'de güvenlik açığı var

Giriş Tarihi: 15.6.2015 16:57 Güncelleme Tarihi: 15.6.2015 17:12
Samsung ve LG'de güvenlik açığı var

İki teknoloji şirketinin hangi cihazlarında verilere ulaşılabiliyor?

Akıllı saatler yerleşik sağlık sensörleri ve akıllı telefonlarla olan sürekli iletişim sayesinde kullanıcı hakkında verileri topluyor. Başka cihazlara göre daha şey öğreniyor. Ancak bu veriler düşünüldüğü kadar güvende değil. CNET güvenlik konusunda New Haven Üniversitesi'nin çalışma raporunu paylaştı ve çarpıcı bazı sonuçları yayınladı.

Çalışma Samsung Gear 2 Neo ve LG G Watch'a odaklandı ve cihazların verilerine ulaşmayı ortaya koydu. Araştırmacılar LG'nin akıllı saatinde saklanan takvim, e-posta adresleri, ne kadar mesafe gidildiği, kişiler verilerine erişmeyi başardı. Gear 2 Neo'da da sağlık verileri, e-posta, mesajlar ve kişiler biilerine eriştiler.

Çalışmada yer alanlardan Ibrahim Baggili konuyla ilgili olarak, "Verileri almak çok zor değildi, ama uzmanlık ve araştırma gerektiriyor." dedi.

Gerçekleştirilen hack'leme işlemi ise cihazların yerleşik depolama birimlerinin aranmasıyla gerçekleştirildi. Aynı grup ayrıca Apple Watch'un içinde olduğu diğer akıllı saatler üstünde denemelere devam ediyor.

Baggili, CNET'e yaptığı açıklamada, "Verilerin korunması için şifreleme işlemi yapılabilir. Ancak şifreleme de aşılmayacak anlamına gelmiyor. Bu yüzden kullanıcıların koruma için seçecekleri en iyi yol saatini kaybetmemesi." dedi.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung ve LG'de güvenlik açığı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN