Türkiye'nin en iyi haber sitesi

o iddialara açıklık getirdi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 15:49
Sony o iddialara açıklık getirdi

Uzun zamandır söylenen spekülasyonlara kesin cevap geldi.

Mobile CEO'su Hiroki Totoki, şirketin akıllı telefon piyasayasından çekileceği ve mobil tarafını satacağına yönelik dedikodulara son verdi. Totoki yaptığı açıklamada, "Mevcut mobil iş pazarından çekilme veya satış olmayacak." dedi.

Hatırlasanız bu yılın başlarında Sony'nin mobil bölümünü satacağına yönelik bazı raporlar ortaya çıktı. Kaz Hirai'nin mobil pazar ve akıllı telefonlardaki mücadeleye yönelik açıklamaları da dedikoduları iyice alevlendirdi. Spekülasyonların asıl çıkış kaynağı ise VAIO bölümünün satılması.

Sonuç olarak üst düzey yetkili olan Hiroki Totoki iddiaların üstüne toprak attı ve alevi söndürdü. Hiroki Totoki, Sony Mobile'ın önümüzdeki sene kaliteli ürünlerle birlikte performansını arttıracağını da sözlerine ekledi. Ayrıca şirket 2016 sonuna kadar maliyetleri %30 düşürmeyi planlıyor.

Bazı analistler raporlarında Sony'nin bu sene üst düzey modelinde satışlar için beklentilerin altında kalabileceğini tahmin ediyor. Raporlarda ayrıca orta ve giriş seviyesi modellerde şirketin destekleyici ve iyi satışlar yapacağı not edilmiş.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sony o iddialara açıklık getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN