Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Apple'ın kampanyası kafaları karıştırdı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 16:42
Apple'ın iPhone kampanyası kafaları karıştırdı

Akılı telefon pazarında rekabet arttıkça reklam kampanyaları da birbiriyle yarışıyor. Apple'ın yeni reklam kampanyası da hem rekabetçi ve bir o kadar kafa karıştırıcı bulundu.

Apple'ın yeni iPhone reklamları tamamen paradokslar üzerine kurulmuş gibi. Daha önceki reklam slogan ve söylemlerinden çok daha farklı bir yöntem kullanan Apple, iPhone reklamlarında bu sefer sebep ve sonuç ilişkileri üzerine gidiyor ve basit ama düşünmeye zorlayan reklam spotları kullanıyor.

Apple reklamın özünde aslında bir akıllı telefon yapmanın bütünleşik bir üretim stratejisi gerektiğini söylüyor. 'ların yazılımından donanımına kadar tek bir üreticiden çıkıyor olmasına özellikle dikkat çekiyor. Bu bütünlüğün telefonu mükemmel kıldığını ve bunun da sürdürülebilir bir kaliteye izin verdiğinin altını çiziyor. Apple'a göre bir telefonun donanımdan yazılıma kadar her şeyinin tek bir inovasyonu merkezinden çıkması, o telefonun bir iPhone olduğu anlamına geliyor. Öyleyse diyor Apple, "Bir telefon iPhone değilse, bir iPhone değildir".

Reklamı izleyerek siz de bu derin felsefeye kendinizi bırakabilir, ne anlatılmak istendiğini birkaç dakika düşünebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'ın iPhone kampanyası kafaları karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN