'tan dikey video problemi çözümü

Dikey videolar, uzun süredir Google'ın rahatsız olduğu bir konuydu. Kullanıcıları dikey video çekmekten vazgeçirmeye çalışan Google, 'un doğal dengesini bozan bu formatı engellemeyi başaramayınca, başka bir yöntem buldu.

Giriş Tarihi: 23.7.2015 13:22 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 13:22
YouTube'tan dikey video problemi çözümü
YouTube Android uygulamasına yakında gelecek gibi görünen güncelleme ile dikey videoları, normal YouTube penceresi içinde, kenarları siyah küçük bir video ekranı olarak görünmeyecek, bunun yerine telefona tam ekran olarak yansıyacak. Yani, aynı çekildiği andaki gibi, telefonun dikey ekranında, tam ekran olarak oynatılacaklar.

Şimdilik yayında olmayan bu özelliğin, uygulamanın kodları arasına saklandığı tespit edildi ve Google'ın özelliği yakında kullanıma açması bekleniyor.

Yine de siz siz olun, Google'ı, Periscope'u ve Snapchat'i çok üzen bu dikey videoları çekmeyi artık durdurun. Video çekerken telefonunuzu yatay çevirin ve çevrenizde de dikey video çekmeye çalışan yakınlarınızı/arkadaşlarınızı uyarıp insanoğlu medeniyetini dikey video belasından kurtarma çabasına katkı sağlamayı ihmal etmeyin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YouTube'tan dikey video problemi çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN