Windows 10'da bunlar olmayacak

Windows 10 bazı özelliklerinden yoksun olarak piyasata çıkacak.

Giriş Tarihi: 24.7.2015 09:47
Windows 10'da bunlar olmayacak
Microsoft'un kısa zaman sonra çıkracağı yeni işletim sistemi Windows 10, daha önce Windows 8 ve 8.1 sürümlerinde olan iki eşleştirme özelliğinden yoksun olarak piyasaya sürülecek. Şirket bu özellikleri neden son anda budamaya karar verdikleri konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak bazılarına göre önemli bir güvenlik açığı tespit edilmiş olabilir.

Bu eşleştirme özellikleri kullanıcıların Windows Başlat menüsünü ve Windows uygulama kurulumlarını, birden fazla Windows cihaz üzerinde eşleştirmesine imkan tanıyordu. Bunlar herkesin işine yarayan özellikler olmasa da, hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesini ilgilendiriyor.

Bu özellikler sayesinde birden fazla Windows bilgisayar kullananlar, mesela bir dizüstü, bir masaüstü ve bir tablet gibi, alıştıkları menü yapısını ve uygulamaları tüm cihazlarına taşıyabiliyorlardı. Windows 10 şüphesiz aynı uygulamaları birden fazla aygıta kurmanıza ve Başlat menüsünü istediğiniz gibi düzenlemenize imkan tanıyacak. Ancak artık bunları yapabilmek için biraz daha fazla uğraşmanız gerekecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Windows 10'da bunlar olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN