Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O özellik ilk kez 'nin yeni telefonunda olacak

Merakla beklenen telefonla iili bomba detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Giriş Tarihi: 7.8.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 16:00
O özellik ilk kez LG'nin yeni telefonunda olacak

Business Korea sitesinin sağlam bir sicili var, daha önce paylaştığı raporlar gerçek çıkmıştı. Sitenin yeni makalesine göre 'ın mobil ödeme sistemi Android Pay ilk olarak LG Nexus 5'le birlikte faaliyete geçecek. 5 demişken bu sene çıkacak yeni nesil Nexus'tan söz ediyorum. Rapor diğer yandan Nexus'un varlığını bir kere daha kanıtlıyor.

Makalede iki teknoloji şirketinin Android Pay konusunda uzun zamandır görüşmeler içinde olduğu belirtilmiş. Android Pay'in parmak izi desteğini biliyoruz. Yeni Nexus'un arka kapağına ait sızıntı görsellerde kamera boşluğu dışında başka bir boşluk daha var. İkinci boşluğun parmak izi tarayıcı olduğu söyleniyor. Bu açıdan rapor ve sızıntılar birbiriyle uyumlu.

Diğer yandan raporda LG'nin Amerika ve Avrupa'daki servislerinin yaygın olmasından dolayı Google'ın tekrar Koreli şirketin kapısını çaldığını belirtiyor. Şimdilik LG Nexus'la ilgili olanlar bu bilgilerle sınırlı. Sanayi kaynaklarına dayandırılan farklı raporlarda LG'nin 2015 model Nexus 5 yerine daha farklı yepyeni bir Nexus çıkaracağı iddia ediliyor. Tabii ne olacağını ancak resmi açıklamada görebiliriz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O özellik ilk kez LG'nin yeni telefonunda olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN