Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HTC Çin'deki fabrikasını satıyor

Finansal olarak kötü günler yaşayan HTC, bu durumu düzeltmek için peşpeşe adımlar atıyor.

Giriş Tarihi: 20.8.2015 10:41
HTC Çin'deki fabrikasını satıyor
Şirket, ilk adım aolarak son çeyrekle birlikte şirket işten çıkarmalara da başlayacak ve işgücünü yaklaşık %15 (2.250 kişi) oranında azaltacak. Yeni gelen bilgiler ise önlemlerin sadece işten çıkarmayla kalmayacağını gösteriyor. Tayvan merkezli üretici bu kez 2009 yılında kurduğu üretim merkezini satmaya hazırlanıyor.

HTC'nin başarılı satışlara imza attığı dönemlerde kurulan 150 metre karelik fabrika yaklaşık 32.2 milyon dolarlık bir yatırım gerektirmişti. 2010 yılında da satışların yükselerek devam etmesi üretim kapasitesinin iki katına çıkarılmasına neden oldu. Ancak üreticinin üretim imkanları Samsung ve Apple gibi markalara kıyasla oldukça zor. Diğer yandan Çin'de düşük fiyatlı telefon üreticilerinin de başarılı satışlar yapması üretim merkezlerini sürekli büyütmelerine sebep oluyor.

HTC bu satışla birlikte bir miktar nakit bulabilecek. Haberin yayınlanması da şirketin borsa değerini az da olsa bir miktar arttırmış durumda. Yeni amiral gemisiyle birlikte radikal değişiklikler yapması beklenen üreticinin planları önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HTC Çin'deki fabrikasını satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN