Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzay asansörünün patenti alındı

Uzay taşımacılığında çığır açacak bir proje için düğmeye basan Kanada merkezli şirket 'uzay asansörü'nün patentini aldı.

Giriş Tarihi: 20.8.2015 16:30
Uzay asansörünün patenti alındı
Uzay yolculuklarını kolaylaştırmak için bir süredir çalışmalar yürüten 'Thoth Technology' isimli firma, roket kullanımını azaltacak yeni bir yöntem için düğmeye bastı.

UZAY ASANSÖRÜ

Kanada merkezli şirketin roket kullanımını azaltması ve bu sayede uzun vadede uzay seyahati için harcanan giderlerin düşürülmesine neden olacak projesi için uzay asansörünün ilk patentini aldı.

ASTRONOTLAR KULENİN TEPESİNE ÇIKACAK

Konuyla ilgili resmi açıklama yayınlayan firma, projenin hayata geçmesinin ardından 20 km uzunluğundaki asansör yardımıyla astronotların kulenin tepesine çıkacağını burada bekleyen araçlar ile kısa sürede yörüngeye ulaştırılacağının altını çiziyor.

YAKIT MİKTARINI YÜZDE 30 AZALTACAK

Uzay seyahatlerinde harcanan yakıt miktarını yaklaşık yüzde 30 civarında azaltacak proje hakkında konuşan şirketin CEO'su Caroline Roberts, 'uzay asansörü 'nün uzay taşımacılığında ciddi adımalar atan SpaceX'in yeniden kullanılabilir roket projesinden daha kullanışlı olacağı iddiasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzay asansörünün patenti alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN