Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kullanıcılarına 'dan gösterimi müjdesi

Artık etkinliği rahat rahat takip edebilmek için cihazına ihtiyacınız yok.

Giriş Tarihi: 28.8.2015 10:19 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 10:20
Windows 10 kullanıcılarına Apple'dan iPhone 6s gösterimi müjdesi

Apple, 9 Eylül'de düzenleyeceği etkinliğinde yeni iPhone telefonlarını görücüye çıkaracak. Beklentilerde 3 telefon var. Bunlar iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve diğer modellere kıyasla daha uygun fiyatlı olması beklenen iPhone 6c. Şimdiye kadar bu telefonlarla ilgili birçok sızıntı ve söylenti bilgi geldi, ama net detaylar için biraz daha beklemek gerekiyor.

Bildiğiniz gibi , genellikle kendi etkinliklerini yalnızca kendi cihazları üzerinden canlı olarak yayınlıyor. Farklı sistem ve cihazları kullananlar ise, bazı 3.parti programlar yardımıyla bu etkinlikleri takip edebiliyorlar. 9 Eylül'deki etkinlikte ise işler biraz değişiyor.

Apple'ın resmi sitesine göz atan teknolojiseverler, 9 Eylül'de yapılacak canlı yayının Windows 10'daki Edge tarayıcı üzerinden de takip edebileceği bilgisini görüyor.

Apple, etkinlik yayınlarında HTTP Live Streaming (HLS) teknolojisini kullanıyor ve bu teknolojiye her sistem destek vermiyor.

Etkinliği takip edebilmeniz için: En az iOS 7 yüklü iPhone, iPad ya da iPod Touch; OS X v10.8.5 yüklü Mac; yüklü bir PC ya da 6.2 yazılımı kurulu 2. jenerasyon Apple TV'ye sahip olmanız gerekiyor.

Ek not olarak, şimdiye kadar 75 milyondan fazla PC'ye Windows 10 kurulduğunu belirtelim. Bu, kadar Apple'ın da dikkatini çeken ve işine yarayabilecek bir rakam.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Windows 10 kullanıcılarına Apple'dan iPhone 6s gösterimi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN