a savaş açtı

Giriş Tarihi: 31.8.2015 10:26
Facebook korsana savaş açtı

Tüm dünyada a karşı dört koldan devam eden savaşa, şimdi de katılıyor!

Facebook, son zamanlarda yüklenen videolarla birlikte neredeyse YouTube'a kafa tutar konuma gelmişti. Yayınlanan videolarla milyonlarca izleyici kitlesine ulaşan Facebook'un video sistemi, elbette yayınlanan bu videoların yasal olup olmadığı konusunu da akla getiriyor ister istemez. Facebook da bu konuda çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Şirket şimdi, telif hakkıyla korunan videoların siteye yüklenmemesi için yeni bir video kontrol mekanizması üzerinde çalışıyor.

Facebook, konuyla ilgili yayınladığı blog yazısında, yeni sistemin; medya kuruluşlarının, multikanal ağların ve bireysel olarak video yükleyenlerin gönderdikleri videoları, farklı sayfaları, profilleri ve grupları da dahil olmakla birlikte, Facebook içinde her yerde tarayarak eşleşip eşleşmediğini hızlı bir şekilde analiz edeceğini ve yüklenen videonun "" olması neticesinde, silinmesi için raporlanacağını belirtti.

Şu an Audible Magic isimli bir sistem üzerinden videoların telif yasasına uygunluğunu kontrol eden Facebook, bunu videolarda yer alan ses kayıtlarını inceleyerek gerçekleştiriyor. Ancak yeni sistemle birlikte bunu bir adım öteye taşıyacakları kesin. Videoların telif konusundaki sıkıntılarını da aştıktan sonra, Facebook'un video konusunda da hızlı ve yasal bir şekilde büyüyeceği aşikar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook korsana savaş açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN