Google, o şirkete 32,5 milyon dolar yatırdı

Teknoloji devi Google, sigorta 'startup'ı Oscar Health Insurance'a 32,5 milyon dolarlık yatırım yaptı

Giriş Tarihi: 16.9.2015 16:45
Google, o şirkete 32,5 milyon dolar yatırdı
Sigorta startup şirketi Oscar Health Insurance çok güçlü bir müttefik kazandı. Arama motoru devi Google sağlık sigortası sektöründe faaliyet gösteren Oscar Health'e destek çıktı.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, Google'ın sermaye fonu olan Google Capital'den iki yıl önce 2012'de kurulan Oscar Health Insurance'a 32,5 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirildi. Dünya'nın haberine göre Oscar Health, iki yıllık süreçte veri ve teknolojiyi ustaca kullanarak sigortacılığı adeta internet hizmeti gibi sunup 350 milyon dolarlık yatırım yardımı almayı başardı. Şimdi de Google gibi bir gücü arkasına alan şirketin sigorta devi UnitedHelth Grup ile Anthem'a kafa tutacağı öngörülüyor. Halihazıra sadece New York ve New Jersey pazarında hizmet veren Oscar Health Insurance önümüzdeki yıl California ve Teksas pazarına girmeyi planlıyor.

Oscar Health Insurance'ın kurucu-ortağı Mario Schlosser, amaçlarının sigorta sektöründe yeni sağlık teknolojilerinin uygalanmasını hızlandırmak olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google, o şirkete 32,5 milyon dolar yatırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN