, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Daha evvel de benzer haberler gelmiş, ama doğrulanmamıştı.

Giriş Tarihi: 8.10.2015 11:35 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 12:37
Sony, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Japon teknoloji firması Sony, 2016 itibarıyla akıllı telefon sektöründen çekilebilir. 'den bu konuda gelen bir açıklama yok, ancak bazı raporlar bu yönde. PhoneArena'daki habere göre Sony CEO'su Kazuo Hirai, firmanın Xperia akıllı telefon ailesi için bir yıllık süreç belirledi ve 2016 itibarıyla belirlenen hedeflerin tutup tutmadığı, telefon bölümünün kâr edip etmediği görülecek ve bu sonuca göre alternatif seçenekler belirlenebilecek. Firmanın pazardan çekilebileceği de konuşuluyor.

Sony'nin Amerika'da yaklaşık %1'lik, kendi evi Japonya'da da %17.5'lik pazar payı var ve bu paylar yüksek değil. Ayrıca, Çinli üreticilerin hazırlayıp satışa sunduğu düşük fiyatlı telefonlar da Sony'yi rekabet konusunda zor durumda bırakan bir diğer etken.

Sony, yakın bir zamanda yeni Xperia Z5 telefon ailesini görücüye çıkarmış ve bu ailede özellikle 4K ekran çözünürlüğü bulunan Xperia Z5 Premium dikkatleri üzerine toplamıştı. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Daha evvel de Sony'nin akıllı telefon pazarından çıkabileceğine yönelik haberler gelmiş, ama Sony bu haberleri yalanlamıştı. Şimdilerde bu söylentiler tekrar hortladı ve bakalım Sony'den yeni yanıtlar gelecek mi...

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sony, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN