'da lider kim?

Giriş Tarihi: 9.10.2015 11:59 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 12:00
Amerika'da lider kim?

Araştırma firması comScore'dan yeni veriler geldi.

Bir yanda Google'ın hazırladığı ve birçok üretici tarafından tercih edilen Android. Öteki tarafta ise, kapalı bir sistem olan ve Apple'dan yine yalnızca ürünlerine yönelik sunulan iOS. İki sistemin de kullanıcı kitleleri çok yüksek. Peki Amerika'da, bir bakıma "Apple'ın evinde" kim lider dersiniz?

Araştırma firması comScore'un geçtiğimiz ağustos ayıyla sona eren 3 aylık periyotta elde ettiği bilgiler, 'da 191.1 milyon kişinin akıllı telefon kullandığını ortaya çıkardı. Bu süreçte Apple'ın piyasada %44.1'lik payının olduğu dikkatleri çekerken, ikinci sırada da %27.4'lük kullanıcı oranıyla Samsung bulunuyor. Yani akıllı telefonlarda Apple, kendi evinde lider. İşletim sistemi tarafında ise işler değişiyor...

İşletim sistemi olarak aynı döneme bakıldığında, Android'in %51.7'lik ciddi bir payı görünüyor. Ancak daha önceki mayıs dönemiyle kıyaslayınca ufak da bir düşüş konusu. Apple ise, bu düşüşten faydalanarak ağustos itibarıyla %44.1'lik rakam tutturmuş.

Gelelim akıllı telefon uygulamalarına. 18 ve üstü yaşlarda, ve kullanıcılarının toplamı baz alınarak hazırlanan listede, Amerika'da ilk 2 sırayı Facebook'un uygulamaları alıyor.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerika'da lider kim?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN