Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki sorununa çözüm

Yeni yi indirip denediniz mi?

Giriş Tarihi: 23.10.2015 11:12 Güncelleme Tarihi: 23.10.2015 11:13
iPhone'daki Facebook sorununa çözüm

Facebook'tan iOS uygulaması için yeni bir geldi. Hatırlarsanız bir süre önce yaptığımız haberimizde, 'un uygulamasının telefonun şarjının çabuk bitmesinde rol oynadığından söz etmiştik. Haliyle bu durum karşısında birçok şikayet geldi. Facebook ise, %100 olmasa da bu sorunun büyük ölçüde çözülmesi için bir güncelleme yayınladı.

Facebook mühendislerindenn Ari Grant, Facebook profilinde bir mesaj yayınladı ve iOS uygulamasının hızlı pil tüketimine yol açmasıyla ilgili bazı unsurlar bulduklarını bildirdi. Grant'ın belirttiğine göre örneğin, CPU spin ismi verilen bir network kodu bulunmuş. Bir de ses sorunu var. Diyelim ki Facebook'ta video izlediniz ve ardından uygulamayı kapattınız. Belirlenenlere göre o videonun sesi dosyası arkaplanda sessiz olarak çalışmaya devam ediyor ve bu da pilin hızla tükenmesine yol açıyor.

Facebook, fark ettiği bu sorunlar için güncelleme hazırladı ve kullanıcılara sundu. Tabii bu yeni güncellemenin ardından pil kullanımı nasıl bir düzeye gelecek, bu da şu an için merak konusu.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'daki Facebook sorununa çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN